Finantsilise vabaduse idee

Kuidas ma jõudsin finantsvabaduse ideeni? See oli aastal 2009 kui ma veel ei töötanud ja asusin õppima infotehnoloogiat ülikoolis. Ühte loengusse tuli esinema Taavi Kotka. Ta oli siis veel Webmedia juht. Tema küsimus publikule oli: “Kuidas saada rikkaks? Mis on üldse rikkus?”.

Tema definitsioon rikkusele oli olukord, kus raha pärast ei pea tööl käima. See tähendab, et sul on selline passiivne sissetulek, mis katab su kulud ära. Sa võid küll seejuures tööd teha aga ei pea.

Kui suurt rahasummat on vaja, et olla rikas? Tema loeng oli siis veel krooni ajal, seepärast on arvutused kroonides. Tema arvestatud elamis- ja muude kuludega on selleks summaks 10 miljonit EEK. Praeguses vääringus on see umbes 640 000 €. Eks igaühe jaoks on see summa erinev, kuna kulutused on inimestel erinevad. Mõte on aga see, et panna see raha kuskile kasvama, et see toodaks passiivset sissetulekut.

Kuidas aga jõuda selle summani? Üks võimalus on tema sõnul hakata ettevõtjaks. Teine võimalus on aga saada väga heaks spetsialistiks, näiteks IT spetsialistiks. Lähemalt võib Taavi Kotka esinemist vaadata siit videost:

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s